Spordinädal Noarootsi Koolis

Loomise kuupäev 29.09.2019

2019. aastal toimub Spordinädal juba viiendat korda, sedapuhku 23.-29. septembrini.  Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema. 

Reedel, 27. septembril tähistati Euroopa spordinädala raames ja Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel kõikjal Eestis üleeuroopalist koolispordipäeva. Selle toreda ettevõtmisega ühines teiste Eestimaa koolide seas ka Noarootsi.

Nädala alguses vaatasime õpetlikku videot liikumise vajalikkusest ning igal vahetunnil kõndisid või jooksid lapsed ühe staadioni ringi. 
Noarootsi Kool pidas spordipäeva neljapäeval, kus said väiksemad ja suuremad panna oma võimed proovile individuaalaladel kergejõustikus ja sellele järgnenud võistkondade vahelistel võistlustel. Õpilased said päeva esimeses pooles hüpata kaugust, visata palli ja oda, joosta erinevaid distantse ning tõugata kuuli. Võistkondlikud alad pakkusid palju rõõmu, kaasaelamist ning rohkelt liikumisvõimalusi kõigile soovijatele. Põhikooli õpilaste võistkondades olid võidu eest väljas üheskoos nii 1.klassi õpilased kui ka 9.klassi õpilased. Suuremad said kogemuse arvestada väiksematega ja noorematel oli suur rõõm joosta koos vanemate koolikaaslastega. Üheskoos võeti mõõtu teatejooksus, hoota kaugushüppes, korvpallivisetes ja jalgpallis. Mõnusa spordipäevade õnnestumisele aitas kaasa soe ja  päikseline ilm. Aitäh spordinädalal osalenud õpilastele, õpetajatele ja  kohtunikele. Suured tänud Erki Mitmanile ja Eva Rahvile, kes proovisid kätt õpetaja ametis ja asendasid spordinädala raames kehalise kasvatuse tunde. Spordinädala algatuse ning auhindade eest suur tänu ka Eesti Olümpiakomiteele. 


Kaili Leht


 

Viimati muudetud 18.04.2020.