Õppekäik Sooniste rappa

Loomise kuupäev 26.05.2022

Teisipäeval oli meie koolis taas teistmoodi õppe- ja koostööpäev – TÕK, mille eesmärgiks on arendada endaga toime tulevaid õpilasi. TÕK´il kasutame me palju ainetevahelist lõimingut, aitamaks lastel luua seoseid erinevate ainete vahel ning selle kaudu saada paremat ülevaadet maailma asjadest.

Kui vanemad klassid töötasid iseseisvalt koolis neile õpetajate poolt koostatud tööjuhiste alusel, siis 1. – 4. klass tegi õppekäigu Sooniste rabas. Päev algas 1. klassi õpilase Robini isa Taneli juhtimisel. Lastele pakkus suurt huvi võimas turbatöötlemise tehnika ja suured turbaväljad. Saime teada huvitavaid fakte, näiteks et turvas kasvab aastas 1mm, arvutasime kaua läheb aega 1m paksuse turbakihi tekkimiseks. Mängisime pildibingot, pidime leidma rabas kasvavaid taimi. Jahimees tutvustas rabas elavaid loomi. Päästekomando tuli kohale 2 autoga ja lastel oli võimalus autodes olla ja päästetehnikat käes hoida. Eriti huvitav oli aparaat, mis aitas inimesi pimedas ja suitsus leida.
Suur tänu Tanel Ainolale ja ettevõttele KEKKILÄ, kes suhtusid meie laste õppekäiku väga tõsiselt ja aitasid selle teoks teha . Suur aitäh õppereisil kaasas olnud lapsevanemale Maiko Vahtrale ja meie Maie Arrole, kes päeva kenasti meie kõigi jaoks jäädvustas.

Fotod: Maie Arro - vaata Galeriidlink opens on new page

Rohkem meie kooli tegemistest FB lehellink opens on new page

 

Viimati muudetud 26.05.2022.