Noarootsi koolide õpetajate ja õpilaste naiskoor valmistub neljandaks eestirootslaste laulu- ja tantsupeoks.

Loomise kuupäev 03.02.2020

Esimene eestirootslaste laulupidu leidis aset 2. juulil 1933. aastal. Alles 80 aastat hiljem, 9. juunil 2013 toimus teine pidu. Kolmas pidu toimus 2016. aastal ja kandis siis juba nime Eestirootslaste Laulu- ja Tantsupidu.

Kuna meie koolid asuvad samuti eestirootslaste piirkonnas, on soov hoida seda pärandit. Noarootsi Kooli direktrissi Mare Terepingi eestvedamisel kohtuvad kord nädalas Noarootsi koolide õpetajad ja õpilased, et harjutada kooslaulmist. 27. juunil Haapsalu Kõlakojas toimuva eestirootslaste IV laulu- ja tantsupeo kavas on nii traditsioonilisi kui ka uuemaid rootsi- ja eestikeelseid laule. Esitamisele tuleb ka „Modersmålets sång“, mis on ühtlasi Noarootsi Gümnaasiumi koolihümn.

Noarootsi koolide naiskoori proovid on pingelised, kuid dirigent Janne Raba tüürib kindlakäeliselt meie hääled ühes suunas. Kooris on kokku saanud kogemusega koorilauljad ja õpetajad, kelle kooris viimati laulmise ajad jäävad 10-20 aasta taha. Vürtsi lisab veelgi asjaolu, et rootsi keel ja selles keeles laulmine on pooltele osalejatele esmakordne kogemus. Väljakutse on vastu võetud ja töö tulemuste nimel käib!

Ebekai Härm ja Kristina Kivi

Viimati muudetud 17.04.2020.