Noarootsi Kooli ja lasteaia tegevuskava alates 16.02.2020

Loomise kuupäev 13.03.2020

Head Lääne-Nigula inimesed,

Lääne-Nigula Vallavalitsus pidas täna hommikul erakorralise istungi ning tegi otsused kehtestatud eriolukorra rakendamiseks. Eelnevalt kogunesid asutuste juhid. Meie edastav info on alljärgnev:

1. Koolid on alates 16.03 (esmaspäevast) suletud. Õppetöö hakkab toimuma e-õppena, vastava info saavad õpilased ja lapsevanemad kooli vahendusel.
Koolibussid alates esmaspäevast ei sõida.

2. Lastaedades jäävad alates 16.03 (esmaspäevast) avatuks vähemalt valverühmad. Tungiv soovitus on võimaluse korral lapsi lasteaeda mitte tuua, kuid mõistame, et mitte alati pole see võimalik.
a) Kõik vanemad, kes lapse lasteaeda toovad, täidavad kinnituslehe, et laps pole 2 nädala jooksul kokku puutunud välismaalt saabunud isikutega ega isikutega, kelle puhul võib kahtlustada nakatumist. Sama kehtib ka lasteaia töötajate kohta.
b) Töökorralduslikult tuleb võimalikult vältida otsekontakte vanematega, ei toimu arenguvestlusi jms.
c) Lasteaia direktoritel on vähimagi kahtluse korral õigus last mitte lasteaeda võtta.
d) Olukorra muutudes või uute asjaolude ilmnemisel võib lasteaia koheselt sulgeda.
Täpsema info väljastavad vanematele lastaiad.

Nimetatud töökorraldus kehtib senikaua kuni sellest eraldi teada antakse. Reageerime olukorrale ning vajadusel teeme uued otsused.

Mikk Lõhmus
vallavanem