Mesikäpa heategevusjooks

Loomise kuupäev 30.09.2021

23. septembril toimus Eesti erinevates linnades heategevusjooks, et koguda annetusi liikumisvõime kaotanud laste toetuseks. Kokku jooksis üle-eestilisel heategevuslikul teatejooksul üle 10 000 põhikooli noore. Noarootsi Kooli esindasid 5.-9. klasside õpilased.

Aastast 2018 on Noarootsi Kooli õpilased osalenud Mesikäpa Heategevuslikul Teatejooksul. Teatepulgaks oli pakk Mesikäpa küpsiseid, mille sai võistkond pärast omavahel ära jagada. Jooksu eesmärk on propageerida laste tervislikku elustiili ja muuta liikumisharjumusi. Heategevuslikust Teatejooksust on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning kindlasti ka suurim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.

https://www.teatejooks.ee/link opens on new page

https://www.youtube.com/watch?v=s1bRDaF1FYMlink opens on new page

Lisaks heategevusjooksule tähistati Noarootsi Koolis ka liikumis- ja spordinädalat mitmete sündmustega. Nädala jooksul olid päevad ära jagatud erinevate liikumistegevustega kuhu kaasati kogu kooli pere. Nii korraldasid ka 8.-klassi õpilased oma loovtöö raames liikumisvahetunde ja ühe vahva orienteerumisvõistluse. Kokkuvõttes võib julgelt öelda, et Noarootsi Kooli jaoks ei ole väljend „liikumine on terviseks“ pelgalt sõnakõlks!

Viimati muudetud 30.09.2021.