Külastasime Riia Eesti Põhikooli ja Eesti Suursaatkonda Lätis

Loomise kuupäev 17.05.2024

Noarootsi Kooli tütarlastekoor esindas eile Riias ilusalt ja väärikalt meie kooli. Tore oli see, et ka meie kooli vilistlane Adele Paalvelt oli koori liikmena koori esimesel välisreisil kaasas.

Riia Eesti Põhikoolis esitasid meie lapsed koos Riia kooli tütarlaste ansambliga läti rahvalaulu „Puhu tuul“ (Pūt, Vējiņi), ikka läti keeles. Pärast kontserti tutvustas huvijuht Aiva Plauča lastele Riia Eesti Kooli lugu, mis ulatub lausa 19. sajandisse. Kool tegutseb Läti õppekava alusel ning see kool eristub teistest Läti koolidest selle poolest, et seal õpetatakse süvendatult eesti keelt ja kultuuri.

Ka Eesti saatkonnas sai meie tütarlastekoor väga sooja ja armsa vastuvõtu osaliseks. Suursaadik Eerik Marmei rääkis lastele Eesti saatkonna sünnist Lätis ning andis lühikese ülevaate Eesti diplomaatia ajaloost. Lapsed said teada, millega Eesti diplomaadid igapäevaselt tegelevad ning millistes riikides on Eesti esindatud. Konsul Marika Kõiv rääkis aga sellest, kuidas saatkond saab aidata võõrsil hätta sattunud Eesti kodanikke.

Me oleme väga tänulikud Riia Eesti Põhikoolile ning Eesti Suursaatkonna töötajatele sooja vastuvõtu eest. Suur aitäh meie alati aktiivsele ja toetavale lapsevanemale Andero Paalveltile, kes meid reisil nii kenasti abistas.

Suur- suur aplaus ja tänu kuulub koorijuhile Danguole Tambergile ja meie suurepärasele tütarlastekoorile – te olete ülitublid, me oleme teie üle väga uhked!

#eestisuursaatkondlink opens on new page #rigalink opens on new page #riiaeestikoollink opens on new page #diplomaatialink opens on new page #estonianembassyinrigalink opens on new page

Viimati muudetud 17.05.2024.