"Erasmus+" kogemusreis Rootsi

Loomise kuupäev 21.03.2024

Meie kooli õppejuht Piia ja õpilaskodu juhataja Merle osalesid 10.-15. märtsil Erasmus+ programmi raames koolitusel Stockholmis. Nädala jooksul külastati mitmeid erinevaid koole ning tutvuti Rootsi haridussüsteemiga. Piia ja Merle said teada, millised väärtused on olulised Rootsi koolides ning mil moel nende väärtuste hoidmiseks tegutsetakse. Rootsi koolides lähtutakse sellest, et kokkulepped toimivad siis, kui koolitöötajad ja õpilased mõtlevad ja tegutsevad ühes suunas.

Rootsi koolides ei ole koolikella, sest õpilane teab, et ta tuleb kooli õppima ning oskab seetõttu oma aega targalt kasutada. Telefonid on koolipäeva ajal selleks ettenähtud kappides ning vahetunnid veedetakse õues.

Sellised koolitused on meie töötajatele olulised ikka selleks, et teadmisi värskendada ning tuua meie koolielusse uusi ja põnevaid mõtteid ning suundumusi.

#englishmatterslink opens on new page #ErasmusPluslink opens on new page

Viimati muudetud 21.03.2024.