Mailaat

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Eile oli kooliõu täis rõõmsat kaubitsemist ja mõnusat tuju - toimus mailaat.

Üheksandike tutupidu

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Selle nädala esimaspäeval oli koolimaja- ja õu/tegelikult kogu Pürksi täis lapselikku ja lustlikku meelt - meie üheksandikud lasid endist välja vahvad ja armsad pisipõngerjad. Lasteaia külaskäik tuletas üheksandikele meelde head lapsepõlve ja andis vallatusteks julgust juurde. Ja seda nad pididki tegema stressirohke eksamisessiooni eel.

Me soovime armsatele üheksandikele eksamiteks valmistumisel rahulikku meelt ja suurt usku enesesse.

Uskumatu Võidusõit

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Noarootsi Kooli 5. klassis õppiv Jaan Markus Laidmets pidas pühapäeval maha võidusõidu kardirajal.

Kardisõidu pisiku sai 11-aastane Jaan Markus oma isa kõrval rooli keerates. Aastad möödusid ja eelmisel kevadel osaleski juba harrastajate kardisarjas Uskumatu Võidusõit, kus sõitis võistlusklassis Raket Pro ning tuli nelja etapi kokkuvõttes III kohale.

Avastasime Eestimaa loodust

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

7. klassi õpilastel oli eelmise näda neljapäeval teistmoodi õppepäev, lapsed veetsid päeva KIK projekti raames Tuhu matkarajal. Õpilased tutvusid raba kui elukeskkonnaga ja õppisid tundma sealseid liike, nende kohastumusi ning omavahelisi seoseid. Nüüd on neil hea ettekujutus turba tekkimisest ning raba kui elukoosluse taastamise raskustest.

Tervisemuuseumi külastus

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Meie kooli 9. klassi õpilased osalesid eile Eesti Tervisemuuseumi tunnis "Murdeea muutused ja ärkav seksuaalsus". Muuseumitund oli üles ehitatud aruteludele ja grupiülesannetele ning meie õpilased tegid kenasti omavahel koostööd ja olid aktiivsed kaasamõtlejad- ja rääkijad.

Muuseumitunnis saadud mõtted ja teadmised toetavad meie noori, mõistmaks inimliku läheduse erinevaid avaldumisviise ning inimeste võrdse kohtlemise vajalikkust.

Fotod: Maire Uusen

"Erasmus+" õpiränne Rootsi

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Noarootsi Kooli õpetajad – Siiri, Lily, Kristiina, Tiina, Tiiu, Virge, Maire ja Piia – külastasid 18.-20. märtsil Erasmus+ projekti raames meie sõpruskooli Utsäljeskolan Rootsi pealinnas Stockholmis. Sealne koolipere võttis õpetajaid erakordselt soojalt vastu. Ka õpilased olid abivalmid, viisakad ja uudishimulikud. Meie sõpruskooli koolipere tegi kõik selleks, et külalised end koolimajas hästi tunneksid.

Koolinoorte Teatripäev

Sisestatud Maila.Krasmus poolt

Täna tähistatakse rahvusvahelist teatripäeva. Eile said meie lapsed sel puhul osaleda Haapsalus toimunud IX Koolinoorte Teatripäeval „Teatri mitu nägu”. Osaleda sai põnevates töötubades, vestlusringides, trennides ja proovides, mida viisid läbi Eesti teatrid ja teatrikõrgkoolid, et tutvustada erialade sisu ja jagada isiklikke kogemusi.

"Erasmus+" kogemusreis Rootsi

Sisestatud Maila.Krasmus poolt

Meie kooli õppejuht Piia ja õpilaskodu juhataja Merle osalesid 10.-15. märtsil Erasmus+ programmi raames koolitusel Stockholmis. Nädala jooksul külastati mitmeid erinevaid koole ning tutvuti Rootsi haridussüsteemiga. Piia ja Merle said teada, millised väärtused on olulised Rootsi koolides ning mil moel nende väärtuste hoidmiseks tegutsetakse. Rootsi koolides lähtutakse sellest, et kokkulepped toimivad siis, kui koolitöötajad ja õpilased mõtlevad ja tegutsevad ühes suunas.

Võrkpall on võrratu

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

Eile osalesid meie 6.-8. klassi tüdrukud Noarootsi Gümnaasiumi tiimidega Läänemaa gümnaasiumite vahelisel võrkpallivõistlusel. Noortel läks väga hästi! Mariel, Emilia ja Olivia mängisid esimeses tiimis ja saavutasid gümnaasiumi tüdrukutega 2. koha. Grete, Lisandra ja Kristi mängisid teises tiimis ja saavutasid gümnasistidega koos mängides 3. koha.

Palju õnne tüdrukutele ilusate ja edukate mängude eest!

Asu jälgima