VEPA

Loomise kuupäev 31.05.2023

Noarootsi Kool on alates sellest õppeaastast VEPA kool. Meie õpetajad LilyKatrin ja Maire on terve õppeaasta jooksul usinasti õppinud ning VEPA meetodeid tundides kasutanud. Õpetajatel on olnud ka väga hea mentor - Maia Tohver, Uuemõisa lasteaed-algkooli direktor. Maia käis reedel viimast korda Lily, Katrini ja Maire tunde vaatlemas, küllap on nüüd meie endi õpetajate seast sirgumas mentor uutele VEPA õppuritele.

Miks on Noarootsi Koolis kasutusel VEPA? Me soovime, et klassis oleks positiivne ja õppimisele suunatud õhkkond - arendatakse mängulisel viisil õpilaste eneseregulatsiooni ja sotsiaal-emotsionaalse pädevuse arengut. VEPA on rahvusvaheliselt tunnustatud ja tõenduspõhine ennetustegevus, mis vähendab noorte riskikäitumist ja mõjutab positiivselt laste elukäiku. VEPA metoodika kasutamine suurendab laste oskusi oma käitumise ja emotsioonide kontrollimiseks. VEPA tegevused aitavad ennetada ka kiusamist.

Aitäh Maia, et oled olnud imeline mentor! Aitäh Lily, Katrin ja Maire, et hoiate VEPA metoodikat meie koolis au sees!

VEPA käitumisoskuste mänglink opens on new page

www.vepa.eelink opens on new page

Jälgi meid ka FB lehellink opens on new page

Viimati muudetud 18.09.2023.