Rannarootslaste radadel - köstrikooli tund

Loomise kuupäev 31.05.2023

Noarootsi Kooli koolipere oli 5.mail taas Rannarootsi Muuseumiga rannarootslaste radadel, seekord olime me Köstri talus - Kästarsal. Meil oli päris teistmoodi õuesõppe päev, nimelt toimusid tunnid köstrikoolis. Tunde viisid läbi Rannarootsi Muuseumi juhataja Ülo Kalm, Noarootsi koguduse õpetaja Kristo Hüdsi ja meie muusikaõpetaja Tiiu Tulvik. Köstrikoolis toimus ka tund, kus köster Johan Nymani lapselaps proua Ingrid Nyman-Karlsson rääkis lastele oma mälestustest Köstri talus. Proua Nyman-Karlsson tuli meile külla Rootsist.

Toimusid lõbusad laulumängud, mis olid mõnusalt soojendavad. Üheskoos istutati Köstri talu õuele õunapuu ja otse loomulikult söödi imemaitsvat klimbisuppi.

Süütasime ka mälestusküünlad köster Johan Nymani haual Noarootsi kalmistul.

Meil oli põnev ja meeleolukas päev.

Suur aitäh Rannarootsi Muuseumile meeli ja vaimu rikastava koostöö eest! Suur aitäh proua Ingrid Nyman-Karlssonile ja tema perele ilusa ja huvitava päeva eest!

Fotod: Maie Arro

Viimati muudetud 31.05.2023.