Rannarootslaste radadel

Loomise kuupäev 05.05.2022

Noarootsi Kool võtab rannarootsi kultuuripärandi edendamist väga tõsiselt. Koostöös meie kooli hea partneri Rannarootsi Muuseumiga toimusid eile heakorratalgud rannarootslastele väga olulistes kohtades: Vana-Miku talu õues, Noarootsi pastoraadi ümbruses ja pargis ning köstritalu-kooli asukohas.

Rannarootsi Muuseumi direktor Ülo Kalm rääkis meile Johan Nyman’ist, kes oli aktiivne rannarootslaste haridus-, kultuuri- ja kirikutegelane. Käisime lastega ka Noarootsi kalmistul Johan Nymani haual, kuhu lapsed asetasid omalt poolt küünlad.

Päev kulmineerus Noarootsi pastoraadi juures rannarootslaste ringmängu ning tantsudega ja traditsioonilise rannarootsi klimbisupi söömisega.

Suur-suur aitäh Ülo Kalm'ile, õpetaja Tiiu Tulvikule vahva päeva organiseerimise eest! Lastele aga ülimalt suured tänud väga hea töö eest, olite hästi tublid!

Fotod: Maie Arro

Rohkem meie kooli tegemistest FB lehel.link opens on new page

Viimati muudetud 10.05.2022.