PUULUUP

Loomise kuupäev 06.05.2022

Eilne päev oli Noarootsi Koolis lausa eriline, meil oli külas ansambel Puuluup: muusikud Ramo Teder ja Marko Veisson. Küllap kõik teavad, et Puuluup valiti sel aastal Eesti Muusikaauhindadel Aasta Ansambliks. Puuluup ongi väga hea, selles veendusid ka kõik meie õpilased.

Meil oli Puuluubi küllakutsumisega tegelikult väike tagamõte ka. Me soovime edendada rannarootsi kultuuripärandit ning muuhulgas tahaksime, et meie lastel tekiks võimalus õppida hiiu kannelt ehk talharpat. Ramo ja Marko mängivad hiiu kannelt, mistõttu polnud kahtlustki, keda kutsuda lastele seda pilli tutvustama. Ja lastele hakkaski hiiu kannel meeldima! Pärast kontserti said lapsed hiiu kannelt ka ise mängida ning lisaks proovida luuperit, mida Ramo ja Marko esinemistel kasutavad.

Me saime kuhjaga häid ja positiivseid emotsioone ning teadmise, et ajaloo ja oma piirkonna kultuuri au sees hoidmine võib ka olla popp. Suur kummardus ja tänu ansamblile Puuluup.

Fotod: Maie Arro

Rohkem meie kooli tegemistest FB lehel.link opens on new page

Viimati muudetud 10.05.2022.