Noarootsi Koolil on uus logo

Loomise kuupäev 08.10.2020

Noarootsi Kool võttis kasutusele uue logo.

Logo vahetuse tingis soov endise rannarootsi alal paikneva ning rannarootsi kultuuri ja ajalugu tutvustava koolina kasutada logol ka kooli rootsikeelset nime ning lisada Noarootsi värvid.
Uue logo autor on lapsevanem Merilin Kaustel – Lehemets. Enne selle õige välja valimist kujundas ta paarkümmend erinevat varianti, mille seast lastevanemad, õpilased ja õpetajad lõpuks pildil oleva kasuks hääletasid. Autori enda mõtte kohaselt kujutavad värvilised detailid tarkuse sümboli, raamatu lehti. Kuid silmitseja võib näha kolmevärvilises kujundis ka purjesid, mis Noarootsi mail esmase tarkuse kogunu laia ilma vallutama viivad. AITÄH, MERILIN KAUSTEL – LEHEMETS!

Endise must-valge logo autor on Noarootsi koolis õpetaja ja koolijuhi ametit pidanud Alar Uus. Kooli sünnipäeval avaldati talle tänu, et ta on oma loomingu tervelt kolmekümne kolmeks aastaks koolile kasutada andnud. Nüüd leiab see väärilise koha kooli kroonikas.

Mare Tereping
Koolijuht