Maailmakoristuspäev

Loomise kuupäev 19.09.2021

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus. Aktsiooni jooksul korrastavad pea 180 riigi inimesed oma kodurannad,-metsad ja -teed prügist. 2019. a saadik on Eestis koristuse käigus pööratud tähelepanu eelkõige väikeprügile.

Meie kooli õpilased ja õpetajad andsid samuti oma panuse maailma korda tegemisel - võttes terve kooliperega osa Maailmakoristuspäevast. Me koristasime prügi mõisapargis, Österby sadamas, Saare mõisa tee ääres, staadioni ümbruses ja kohti jagus veelgi. Rõõm oli tõdeda, et noarootslased on üldiselt keskkonnateadlikud, kuid paraku on üksikuid alasid, kus on veel arenguruumi. Loodame, et järgmisel aastal on prügi vähem ja sodi leiab tee prügikasti/prügimäele. Hoidkem loodust ja oma kodukanti!

Maailmakoristuspäeva korraldamine toimub vabatahtlike initsiatiivil ning sünnib tänu heade partnerite ja sponsorite toetusele. Ettevõtmist ja selle jätkumist saab toetada igaüks: nii üksikisik, pere, sõpruskond, töökollektiiv, ettevõte kui kõik teised.

https://maailmakoristus.eelink opens on new page

Viimati muudetud 19.09.2021.