KUMU külastus

Loomise kuupäev 10.02.2023

Eile käisid KUMUs need 1.-8. klassi õpilased, kes osalesid eelmisel aastal koolis toimunud joonistuste konkursil „Kiusamisvaba kool“.

Meie 1.-4. kl õpilased osalesid KUMU muuseumitunnis „K nagu kunst. D nagu disain". Lapsed said näha, millisel põneval viisil on kunstnikud meile argielust tuttavaid esemeid ja keskkondi kujutanud ning milliseid erinevaid materjale oma teoste loomisel kasutanud. Lastele räägiti ka sellest, mis teeb multifilmist või reklaamplakatist kunstiteose. Ateljees said lapsed teha vahvaid ja mängulisi autoriplakateid.
5.-8. kl õpilastele oli aga muuseumis tund "Meemimatk". Meie lapsed said uusi teadmisi Eesti kunsti kohta ning leidsid teoseid, mida saab käsitleda meemidena. Lapsed tegid ka praktilisi harjutusi, et veelgi paremini saada aimu meemi mõistest. Stuudioruumis sai igaüks teha atsetoontrükis meemi formaadis postkaardi. Kirsiks tordil vanemate klasside jaoks oli tänasel KUMU külastusel Tokyo kunstirühmituse teamLab diginäitus „Hõljuvad õied igavikumeres“.

Rohkem meie kooli tegemistest jälgi FB lehtelink opens on new page
Viimati muudetud 10.02.2023.