Kuidas lapsevanem saab õpetada last õppima ja õppimisest rõõmu tundma 18. detsember

Oskus koolis õppida ei ole kaasasündinud, vaid areneb elu jooksul. Ühest küljest tähendab see, et pole olemas «halbu õppijaid», sest igaüks meist saab oma õppimisoskust arendada, oma aju parimal võimalikul viisil kasutama õppida. Teisalt tähendab see ka, et me ei saa eeldada, et laps oma õppimise korraldamisega kodus kohe alguses üksi hakkama saaks.

Lapsevanema roll on last kodus õppimise juures toetada, talle kodus sobilik õpikeskkond luua, talle õppimisoskust õpetada, temasse enesekindlust ja turvatunnet süstida. Kuidas seda teha?

Lapsevanema suhtumine kooli ja õppimisse kandub ka lapsele

Eduka õppimise eeldus on sobiv keskkond

Nipid, mille abil last õppetöös aidata

Laps ei ole vanema, vaid oma enda unistuste elluviija