Hariduspuu avamine ja õpetajate päev

Loomise kuupäev 05.10.2020

Noarootsi hariduselu juubelite aasta sai pidulikult avatud!

Täna tähistas Noarootsi Kool koos Noarotosi Gümnaasiumiga õpetajate päeav kus muuhulgas sai pidulikult avatud ka hariduspuu.

Sel aastal täitub 370 aastat Noarootsi haridusloo algusest ehk sellest kui Noarootsi kirikuõpetaja Isaac Hasselblatt hakkas kiriku juures kohalikele talulastele kirjatarkust õpetama.
100 aastat möödub Pürksi mõisas Pürksi põllutöö- ja rahvaülikooli asutamisest – see kool tõi kokku noored kõikidelt eestirootsi aladelt.
Ja Pürksi Kooli asutamisest möödub tänavu 90 aastat (Noarootsi Kooli eelkäija) ja Noarootsi Gümnaasiumi asutamisest 30 aastat.

Kõik need tähtpäevad ongi Noarootsi kooli ja gümnaasiumi vilistlane Maris Korrol hariduspuu skulptuuril ära märkinud. „Nii nagu loodus on noorele puule soodne keskkond, on haridus seda noorele inimesele,” selgitas Korrol oma skulptuuri ideed.

Galerii: Noarootsi hariduslugu sai oma puulink opens on new page

Viimati muudetud 08.10.2020.